Gram na Planszy

DICE+ już w sprzedaży!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Dla jednych ciekawostka, dla innych rewolucyjny gadżet. Czym jest DICE+? To naszpikowana elektroniką kostka polskiej firmy Game Technologies, która z jednej strony wrażenia z gry w elektroniczne planszówki może zbliżyć do tradycyjnych, a z drugiej strony ma szansę wprowadzić gry planszowe w XXI wiek.

Sześciościenna kostka współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w system iOS lub Android, a do bezprzewodowego łączenia się z nimi wykorzystuje technologię Bluetooth. Kostkę wyposażono w czujnik pola magnetycznego określający pozycję w przestrzeni 3D, czujnik odległości, akcelerometr i czujnik temperatury. Posiada ona baterię, ładowaną przez microUSB, wystarczającą na 20 godzin rzucania.

dice+Wszystko ładnie i fajnie, ale… Po pierwsze zestaw startowy (Powered Board Games) gier współpracujących z tym nietypowym kontrolerem jest mizerny: tytułów jest mniej niż 10, do tego żaden z nich nie urywa głowy. Najciekawiej wygląda gra Pirates i dopiero zapowiedziana Supremacy autorstwa Rainera Knizii. Trzymajmy kciuki, żeby deweloperzy zwrócili uwagę na ten produkt i dostosowali bardziej znane tytuły do DICE+, lub też stworzyli całkiem nowe, dedykowane temu urządzeniu i jego możliwościom.

Po drugie to cena: na terenie Polski na stronie producenta zapłacimy 99 zł za kostkę + 16 zł za przesyłkę. Można za to kupić tradycyjną grę planszową, nie mówiąc już o tym ile elektronicznych.

Skusicie się na taki gadżet?

dice+ 2