Asset 3

Assassin’s Creed: Arena – seria wkracza na nasze stoły

Bartek Cieślak / 18.02.2014
komentarze: 0

Nie tylko grami elektronicznymi człowiek żyje. Ubisoft połączył siły z Cryptozoic Entertainment, w wyniku czego przeniesiono markę Assassin’s Creed na stoły. Powstała w ten sposób gra to Assassin’s Creed: Arena – strategia, w której zmierzy się od 2 do 4 graczy w wyścigu po jak najwięcej zabójstw. Poruszając się po dachach Konstantynopolu będą starać się omijać strażników, zabijać wskazane cele i walczyć między sobą.

Jak przebiega rozgrywka?

assassin's creed arena

Zasad ma być sporo, ale mają one również być łatwe do przyswojenia, chociaż przy pierwszych grach najprawdopodobniej nie obędzie się bez instrukcji w ręku. Na początku każdej tury ciągnie się wydarzenie, które może dotyczyć tylko danego gracza lub wszystkich. Po rozpatrzeniu wydarzenia zaczyna się tura właściwa, w której gracze mają do wyboru trzy możłiwości: ruch, chowanie się lub atak. Pomagają w tym karty trzymane w ręku, które mówią o ile pól możemy się przemieścić lub jaką siłę ma nasz atak. Za zabite cele lub innych graczy dostajemy punkty zwycięstwa, podobnie jak za zdobyte skarby. Trzeba jednak uważać na wartowników, z którymi może dojść do walki, a żadnych punktów za to nie dostaniemy, za to uszczuplimy swoje siły i zdrowie.

W pudełku znajdziemy m.in. 150 kart, 4 karty postaci i tekturowe pionki (zagramy jako bohaterowie Assassin’s Creed: Revelations: Shahkulu, Odai Dunqas, Oksana Razin i Anacletos ), 9 pionków strażników, kostkę i sporo żetonów. Gra ma również posiadać kilka scenariuszy w zależności od liczby graczy oraz różne warianty w celu zapewnienia większej regrywalności.

assassin's creed arena 3

Gra utrzymana jest mocno w klimatach Assassin’s Creeda, chociaż przypomina mi również niedawno wydaną grę Król i Zabójcy autorstwa Łukasza Woźniaka. Plansza na zdjęciach nie wygląda zbyt ładnie, mam wrażenie, że poruszanie się po dachach miasta można było przedstawić w znacznie bardziej przyjemny dla oka sposób. Karty za to wydają się być już znacznie lepiej opracowane graficznie, ale na pełną opinię dotyczącą wydania i samej rozgrywki trzeba poczekać najwcześniej do premiery, a ta już za rogiem, bowiem do sprzedaży gra ma trafić już 26 lutego. Cena: 50 dolarów, a zamówienia można składać na tej stronie.