Gram na Planszy

Ticket to Ride – specjalna edycja gry na 10-lecie!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Od 2004 roku Ticket to Ride zapewnia rozrywkę milionom graczy na całym świecie. Wydawnictwo Days of Wonder postanowiło uświetnić 10-lecie swojego największego hitu poprzez wydanie specjalnej, można by rzec kolekcjonerskiej edycji gry – i trzeba im przyznać, że się postarali

Odnowiona mapa, na której będziemy stawiać swoje trasy, to oczywiście północna Ameryka – ta, od której wszystko się zaczęło. Większe niż zwykle pudełko ze specjalną, rocznicową grafiką, kryje w sobie ogromną, o 50% większą od oryginalnej, mapę z całkowicie nowymi grafikami.

Ticket to Ride 10-lecie - plansza

Do tego na graczy czekają zupełnie nowe, plastikowe pociągi, tym razem różniące się nie tylko kolorami, ale również unikalnym wyglądem, a wszystkie mają swoje miejsce w również unikalnych dla każdego koloru puszkach.

Ponadto w pudełku znajdziemy 110 kart pociągów – wszystkie oczywiście z nowymi ilustracjami, 30 klasycznych biletów i 35 z wersji USA 1910 i instrukcję w 12 językach.

Całość, jak możecie zobaczyć na zdjęciach, wygląda naprawdę znakomicie, efekt psuje jedna cena: w Europie gra ma być dostępna w maju w cenie 80 euro. Boli, ale może za takie wydanie faktycznie warto?

EDIT:

Sklep Gamiko zbiera zamówienia na tę edycję aż do połowy kwietnia w bardzo atrakcyjnej cenie 255 zł! Jeżeli wcześniej można było się zastanawiać, to teraz my już nie mamy wątpliwości czy kupować!