Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze – El Generale

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Jest to lekka gra towarzyska opowiadająca o problemach współczesnych dyktatorów zmagających się ze sobą na arenie międzynarodowej i czekających z niepokojem kiedy ich kraj również dotknie „rewolucja”.

El Generale – The beginning

Pomysł na grę powstał prawie siedem lat temu – i szczerze mówiąc nie spodziewałem się iż wydarzenia na świecie potoczą się jak się potoczą. Gra została stworzona, przetestowana a następnie… odłożona do szuflady. Z banalnych powodów – wydanie gry kosztuje, a znaleźć chętnych do wydania gry w tamtych czasach, oględnie mówiąc, nie było łatwo. I tak projekt się kurzył, ja zajmowałem się innymi sprawami. Do czasu, aż kilka osób zaproponowało mi, bym zamiast odkładać skończone i przetestowane egzemplarze do szuflady spróbował wydać je na Kickstarterze.

Zostań dyktatorem mówili…

Jak kontrowersyjnie by to nie zabrzmiało celem graczy jest zostanie najlepszym dyktatorem – czyli takim, który z walizką pełną pieniędzy odpoczywa na jakiejś miłej tropikalnej wyspie. No bo co to za frajda rządzić krajem? Zamachy, zdrady, wojny… bezustanna obawa o własne życie. To może zszargać nerwy i zaszkodzić zdrowiu… niekoniecznie psychicznemu.

Gracze mają na uzyskanie tego światłego celu krótki czas – zaledwie sześć rund. Czyli jakieś 60 minut (no może 90, jeśli dyktatorzy będą szczególnie zajadli i postanowią odpłacić sąsiadom w bardziej skomplikowany sposób niż klasyczna atomówka w stolicę).

To powiadacie Panie iż najemnicy okupują…

Całość polega na radosnym wbijaniu sobie noża w plecy, łączenia ataków (czego oczywiście nie wolno…), paranoi i jeszcze paru radosnych sztuczek umilających rozgrywkę.

Licytacje, napaści zbrojne oraz bombardowania strategiczne przy równoczesnym zapewnieniu sobie rozwoju – to coś co zapewni wesołe spędzenie godziny z przyjaciółmi.

Całość projektu można śledzić na Kickstarterze, jak również na stronie wydawnictwa (www.publishing.vagantis.pl) lub na naszym profilu na FB www.facebook.com/TabernaVagantisPublishing

(informacja prasowa)