Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze: Among the Stars

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

O polskiej wersji Among the Stars pisałem już kilka dni temu. W tym samym czasie na Kickstarterze ruszyła ponowna zbiórka oryginalnego tytułu, w którym twórcy zbierają fundusze nie tylko na dodruk, ale również dodatek i sporo nowych, mniejszych i większych, bonusów!

O samej grze możecie przeczytać w recenzji, która jest bardzo pozytywna. Ale co oprócz podstawki możemy zdobyć w trwającej właśnie zbiórce na Kickstarterze?

Najważniejszy jest niewątpliwie dodatek zatytułowany The Ambassadors, który powstał jako efekt połączonych sił Vangelisa Bagiartakisa z Panagiotisem Zinoviadisem. Dodatek wprowadza 15 nowych lokacji, 48 kart tytułowych ambasadorów oraz 20 kart biur. Obecność ambasadorów dodaje również czwartą możliwą do zagrania akcję w turze – zaproszenie ambasadora. Każdy z nich ma charakteryzować się innym bonusem lub umiejętnością, które wzbogacą rozgrywkę.

7ee82da8460a1c8cab764ad7558fb40b_large

Zbiórka idzie na razie bardzo dobrze, zebrano już ponad 43 tysiące dolarów z 15 potrzebnych do sukcesu aukcji, a do końca jeszcze pełne 3 tygodnie, pozostaje więc już tylko czekać na kolejne odblokowane bonusy za coraz wyższe kwoty. Na razie wśród odblokowanych nagród mamy nowe karty celów, lokacji i konfliktów, a także możliwość dokupienia metalowych kredytów i pudełek na karty.

Opcji wsparcia twórców, a jednocześnie zdobycia dla siebie interesujących nas dodatków, czy też samej gry, jest kilka. Mamy możliwość kupienia wyłącznie odblokowanych bonusów (nowe karty dla posiadaczy pełnej wersji gry) za 10$, pełna wersja z bonusami to 50$ +10$ wysyłka, sam dodatek The Ambassadors + karty promocyjne to 55$ + 12$ wysyłka. A za 2$ + koszt każdego bonusu możemy dokupić takie rzeczy jak wspomniane metalowe kredyty (15$), pudełka na karty (6$), koszulki na karty, nową planszę do punktacji z miniaturkami czy też zestaw pustych kart lokacji i kilka innych gadżetów, których powinno się jeszcze kilka pojawić.

05317642bc7457eda7260a341f592607_large

Dla fanów gry zbiórka ta zapowiada się naprawdę ciekawie, szczególnie, że fani pieniędzy nie żałują i kolejne dodatki są tylko kwestią czasu. Sam na pewno na którąś opcję się skuszę. A Wy, dorzucicie się? ;)

LINK: https://www.kickstarter.com/projects/magecompany/among-the-stars