Gram na Planszy

Assault on Doomrock – nowa polska gra ufundowana!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Coraz śmielej poczynają sobie polscy twórcy na platformach crowdfundingowych – kolejna gra zostanie wydana dzięki społeczności, kolejna osiągnęła wymaganą kwotę niezwykle szybko: blisko 150% w niewiele ponad tydzień!

Assault on Doomrock to polski projekt na platformie Indiegogo. Zapoczątkowana przez Tomasza Stasiaka zbiórka od 10 czerwca osiągnęła już prawie 150% kwoty potrzebnej do ufundowania projektu, dlatego też warto przyjrzeć się grze, która już na pewno ujrzy światło dzienne. Tym bardziej, że wysyłka do Polski jest darmowa :)

assault 4

Assault on Doomrock to kooperacyjna gra o walce ze złem, przeciwko któremu wystąpi od 2 do 4 śmiałków, chociaż i samotni bohaterowie będą mogli również spróbować swoich sił. Rozgrywka ma trwać 2 do 3 godzin, co mnie cieszy i zapowiada faktycznie epicką przygodę. Wcielimy się w bohaterów tworzonych w sposób podobny do Small Worlda – do klasy postaci dobierzemy cechę specjalną, tworząc takie połączenia jak Sadystyczny Paladyn czy Epileptyczny Mag. Następnie utworzymy talię przygód wybierając 9 z 16 dostępnych lokacji, które przemierzać będziemy w poszukiwaniu chwały i srebra. Naszych bohaterów będziemy mogli dopakować kolejnymi przedmiotami i umiejętnościami, a także będą dopakowywać się sami osiągając coraz wyższe poziomy doświadczenia. Nie będziemy też niczym ograniczeni w kreowaniu naszych postaci, nic więc nie będzie stało na przeszkodzie, by np. nasz mag ucinał głowy wrogom za pomocą dwuręcznego miecza.

assault 2

System walki nie będzie ograniczał się do porównywania siły naszego bohatera i jego rywala: stoczymy taktyczne boje, w których oprócz nabytych umiejętności wykorzystamy chociażby nasze ustawienie względem przyjaciół i wrogów. Najlepiej całość wyjaśni jednak film poświęcony temu elementowi rozgrywki:

YouTube Preview Image

Jeśli chodzi o komponenty, to w pudełku z grą znajdziemy ponad 300 kart i 150 żetonów. Zbiórka potrwa aż do 30 lipca a zainteresowanie tytułem chyba przerosło najśmielsze oczekiwania autora, ponieważ nie ma na razie żadnych ponadprogramowych progów – na szczęście takowe zostały już zapowiedziane, pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. Cena gry to 50$ i jak już wspominałem wliczona jest w to wysyłka do Polski, tak więc chyba warto dołożyć się do tego projektu. Gra ma ukazać się jeszcze w tym roku – czekamy z niecierpliwością!

assault 1