Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze #2

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Aż strach przeglądać Kickstartera w poszukiwaniu nowych gier, bo ilość pieniędzy w portfelu nie współgra z projektami, które chciałoby się wesprzeć. Co tym razem udało się wyszperać?

Zombicide: Season 3

Koniec zbiórki: 27 lipca

Cena: 100$ (ok. 300 zł) gra + mały dodatek, 150$ (ok. 450 zł) gra + mały dodatek + duży dodatek (koszt wysyłki na razie nieznany, ale mówi się o 20-25$)

Największa i najlepsza (ponoć) gra kooperacyjna z zombiakami na pierwszym planie doczekała się kolejnej części. Twórcy zebrali już ponadmilion dolarów, a akcja trwa raptem kilka dni, więc jeśli nie macie jeszcze żadnej części Zombicide, to jest to chyba najlepszy moment, by w takową się zaopatrzyć: już teraz odblokowano mnóstwo bonusów do każdego progu wsparcia z grą, można więc załapać się na stos gratisów które tylko uprzyjemnią i tak już wypasioną grę. Ponad 100 figurek, mnóstwo bohaterów, nowe elementy w grze, takie jak tworzenie drużyn lub walki Player vs Player: Rue Morgue zapowiada się rewelacyjnie i sam mam nadzieję przytulić jedno pudełko – to już chyba ten moment! :)

 

Dungeon Lords Anniversary Edition

Koniec zbiórki: 24 lipca

Cena: 90$ + 18$ wysyłka (ok. 325 zł)

Vlaada Chvatil to marka sama w sobie, a Władcy Podziemi to gra, której również raczej nie trzeba przedstawiać. Wersja jubileuszowa na 5-lecie wydania zawierać będzie podstawkę oraz dodatek Festival Season, wszystko upchane w pudełku XXL. Dzięki osiągniętym już progom ci, którzy zdecydują się na kupno gry znajdą w pudełku dodatkowo jeszcze plastikowe pudełeczka na żetony, komiks, dodatkowe karty, a to na pewno nie koniec bonusów i niespodzianek. Tylko ta cena… :/ Chociaż za 35$ możecie dokupić tylko nowe dodatki i stretch goale, dzięki którym wasza stara gra nabierze nowe szaty.

 

New Dawn

Koniec zbiórki: 31 lipca

Cena: 65$ (ok. 195 zł)

New Dawn to duchowy następca Pośród Gwiazd, osadzony w tym samym świecie, mający wiele podobieństw, a jednak sporo różnic. Tym razem wcielamy się w oficjeli różnych ras i ruszamy w odległe krańce galaktyki, które najpierw musimy odszukać, a następnie założyć bazy, wysłać ambasadorów, zebrać surowce itd. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, a rozgrywka ma trwać 90-120 minut. Plansza i rozłożenie gry wygląda naprawdę obiecująco. Czuć klimat poprzednika, wszystko jednak wydaje się być większe, tak pod względem ilości, jak i możliwości.

 

Harbour

Koniec zbiórki: 17 lipca

Cena: 20$ + 6$ wysyłka (ok. 80 zł)

Harbour to łatwa i szybka gra karciana na 2-4 graczy, której akcja dzieje się w „fantastycznym” porcie. Gra posiada elementy worker placementu, zarządzania zasobami i innowacyjny rynek, od którego wiele będzie zależało w kwestii końcowej punktacji. Gra zwraca uwagę świetnymi grafikami – te są ładne, klimatyczne i dowcipne. Zapowiada się przyjemna gierka w przyjemnej cenie.

 

Spells of Doom

Koniec zbiórki: 3 sierpnia

Cena: 60$ (ok. 180 zł)

W Spells of Doom zagramy we dwójkę stając na przeciwko siebie bądź w czwórkę tworząc dwie dwuosobowe drużyny. Każdy z graczy dostanie planszę swojego bohatera oraz jego figurkę, którą następnie umieści na głównej planszy, po której bohaterowie będą się poruszać, a przede wszystkim walczyć ze sobą. Więcej o grze powie filmik na stronie projektu, dodam jeszcze tylko, że w pudełku znajdziemy ponad 30 figurek, a całość od strony graficznej prezentuje się całkiem interesująco.

 

Tiny Epic Defenders

Koniec zbiórki: 19 lipca

Cena: 16$ + 12$ wysyłka (ok. 85 zł)

Po sukcesie Tiny Epic Kingdoms na Kickstarterze (zebranych ponad 285 tysięcy dolarów z 15 tysięcy do sukcesu akcji), nadchodzą Tiny Epic Defenders – gra kooperacyjna dla 1-4 graczy. Gra jest mała, szybka, oparta na zmyślnym mechanizmie, którego niestety bez rozgrywki nie jestem w stanie dobrze zrozumieć, idealna na wyjazdy i małe stoły :) Szata graficzna za to jest całkiem przyjemna, a drewniane znaczniki w odpowiednich kształtach tylko zwiększają pozytywny odbiór gry. Wszystko wskazuje na to, że ponownie dostaniemy mały wielki hit.