Gram na Planszy

Star Wars: Imperial Assault od Fantasy Flight Games

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Fantasy Flight Games zapowiedziało kolejną grę osadzoną w uniwersum Star Wars! Imperial Assault, jak zapowiadają twórcy, to w zasadzie dwie gry w jednej, do tego z figurkami! Miejmy tylko nadzieję, że policzą jak za jeden tytuł :)

Akcja Imperial Assault toczyć się będzie bezpośrednio po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci nad planetą Yavin 4. Twórcy zapowiadają dwa tryby gry, które mają być na tyle różne, że nie boją się oni używać przytoczonego już przeze mnie stwierdzenia, że są to w zasadzie dwie różne gry.

SWI01-ProductLayout

W trybie kampanii 2 do 5 graczy będzie mogło pokonywać kolejne, połączone jedną fabułą misje, w których jeden z graczy wcieli się w generała wojsk imperialnych, podczas gdy reszta stanie po stronie Rebelii. W trakcie trwania kampanii bohaterowie obu stron konfliktu będą zdobywać doświadczenie i przedmioty, dzięki którym z każdą kolejną misją będą rosnąć w siłę. Ma ich być ponad 30, a rozgrywać się będą na znanych terenach, chociażby pustynnym Tatooine, które złożymy z kilku z ponad 50 dostępnych planszy.

Kolejne misje rzucać nas będą w sam środek wydarzeń w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Co ważne, mogą one różnić się od siebie w zależności od tego, jak graczom szło do danego momentu, a ilość dostępnych misji pobocznych ma dodatkowo zapewnić, że żadna kampania nie będzie taka sama. Również ilość dostępnych umiejętności, przedmiotów, broni itd. ma nam zapewnić za każdym razem inne doświadczenie.

SWI01-item-fan

Drugi tryb gry to Skirmish, czyli taktyczne pojedynki jeden na jednego. W tym wypadku gra ma mieć zupełnie inne oblicze: gracze stworzą własne oddziały, którym w osiągnięciu niespodziewanej przewagi pomogą karty rozkazów. Takich misji będzie sześć, a każda będzie miała inny cel.

SWI01-terrain-fan

Dodatkowo w core-secie znajdować się mają dwa dodatki: Luke Skywalker Ally Pack i Darth Vader Villain Pack, które oprócz figurek najsłynniejszej pary ojciec-syn we wszechświecie, mają dać nam dodatkowe misje do kampanii oraz trybu skirmish.

SWI01-vade-figure-card

Premiera gry ma mieć miejsce na początku 2015 roku. My się cieszymy, a nasze portfele płaczą!