Gram na Planszy

Dice Brewing i DICE Brewing – czyli co w trawie piszczy?

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Minęło już trochę czasu od naszej ostatniej wizyty na łamach Gram na Planszy. Ale myślimy, że powinniśmy przekazać wam kilka świeżych informacji na temat projektów, które ostatni raz opisywaliśmy na łamach tego portalu jeszcze w maju… w szczególności wersji na tablety z wykorzystaniem multimedialnej kości DICE+.

Na początek zdradzimy Wam, jaki jest status prac nad naszą nową planszówką, czyli Dice Brewing. Prace idą pełną parą, a gra jest już w trakcie produkcji – poszczególne komponenty są drukowane (na chwilę obecną plansze gracza, żetony i karty), a kości czekają już na konfekcjonowanie w magazynie (50 000 kości wprost nie może się doczekać, aż znajdzie się w nowiutkich i świeżutkich pudełkach Dice Brewing).

Ale to nie wszystko – na forum gier planszowych, w wątku Dice Brewing, opublikowaliśmy instrukcję w wersji „beta”, a więc przed czarami naszego zwariowanego grafika i przed kilkoma korektami językowymi. Mało? No to możemy jeszcze zdradzić, że już we wrześniu rusza pre-order, w którym przygotowaliśmy dla Was kilka naprawdę fajnych niespodzianek. Z okazji zbliżającej się rocznicy powstania Board&Dice i startu kampanii Piwnego Imperium na portalu Wspieram.To, chcemy umożliwić graczom zakup wyjątkowych egzemplarzy Dice Brewing. Oznacza to, że w regularnej cenie (prognozowana, średnia cena rynkowa to 89 złotych brutto), gracze poza standardową wersją gry, otrzymają od nas dwa dodatki. Co to dokładnie będzie? My już wiemy, ale pozwólcie, że zdradzimy tą informację już za parę dni. Dodatkowo będzie też parę innych opcji zakupu i dostawy – jeśli ktoś nie będzie zainteresowany rozszerzeniem wersji podstawowej, będzie mógł kupić Dice Brewing w promocyjnej cenie, czy też odebrać grę na naszym stoisku na Spiel2014 w Essen, czy też bezpośrednio we Wrocławiu. Szykujemy dla Was kilka niespodzianek, ale prosimy Was jeszcze o chwilę cierpliwości – już niebawem zdradzimy wszystkie detale. W chwili obecnej możemy ujawnić, że cały pre-order zostanie przeprowadzony za pośrednictwem naszego sklepu internetowego http://shop.boardanddice.com

No i teraz pora napisać kilka słów o planowanej kampanii DICE Brewing, czyli naszej gry mobilnej, z wykorzystaniem interaktywnej kostki DICE+. Zapowiadaliśmy, że kampania na Kickstarterze ruszy w czerwcu lub z początkiem lipca i… Niestety tak się nie stało. Jak się okazało biurokracja w amerykańskich bankach i instytucjach również potrafi przytłoczyć, a już na pewno wygrać z wytyczonymi przez nas terminami… My już od jakiegoś czasu jesteśmy gotowi: film nagrany, kampania i opis przygotowane, wszystkie grafiki opracowane, pledge wprowadzone. Niestety w pewnym momencie nie mogliśmy zrobić już nic więcej jak czekać…

Ale jest przełom. W połowie sierpnia wszystkie wymagane dokumenty zaczęły spływać i bank powoli zaczął finalizować swoje procedury. Dlatego mamy nadzieję, że jeszcze we wrześniu uda nam się ogłosić oficjalny start projektu DICE Brewing na Kickstarterze. Tymczasem możemy Wam zdradzić kilka szczegółów i niespodzianek, jakie dla Was przygotowaliśmy. Na pewno już w najniższych progach wsparcia będzie można uzyskać dostęp do wersji print and play gry Dice Brewing, czyli uproszczonej wersji planszówki. Oznacza to, że poza zwykłym „dziękuję”, wspierający dostaną od nas wymierny prezent. Ale poza tym udało nam się pozyskać dedykowane dla tej kampanii kolory kostki DICE+ (a precyzując jej ramki). W standardzie kostka posiada niebieską ramkę, natomiast w naszej kampanii gracze będą mogli uzyskać kolory chmielu, czy też jasnego i ciemnego słodu. Oczywiście to nie wszystko. Dla wspierających czeka ogromna masa ciekawych gadżetów, wśród których będzie można znaleźć np. customowe kostki Dice Brewing produkcji Q-Workshop.

Poświęciliśmy temu projektowi ogrom swojego czasu i przygotowań. Z ciekawostek możemy Wam zdradzić, że sam filmik do kampanii kręcony był w 5 lokalizacjach, a żeby go skończyć musieliśmy przejechać łącznie około 700 km. Dlatego już nie możemy się doczekać, aby pokazać Wam efekt naszych prac i to, jak wyglądać może DICE Brewing, a także jak prezentować się będzie nasza pierwsza kampania na Kickstarterze.

Na łamach Gram na planszy będziemy chcieli się z Wami dzielić szerszą dawką newsów dotyczących naszej kampanii Kickstarterowej. Będziemy tu wrzucać newsy oraz swoisty dziennik kampanii już po starcie, a także teksty analizujące nasze posunięcia, zarówno te dobre, jak i te mniej udane – zawsze uważaliśmy, że wszystkimi informacjami należy się dzielić, zwłaszcza jeśli ma to pomóc innym, którzy chcą wybrać ścieżkę działań związaną z crowdfundingiem.

Już wkrótce więcej newsów, więc do zobaczenia, usłyszenia i przeczytania :)