Gram na Planszy

FFG zapowiada mini rozszerzenia do Star Wars: Imperial Assault

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Star Wars: Imperial Assault nie miało jeszcze swojej premiery, a Fantasy Flight Games swoim zwyczajem już zapowiedziało dodatki do gry.

O Imperial Assault pisaliśmy już TUTAJ. Gra zapowiada się rewelacyjnie, a dla fanów Gwiezdnych Wojen jest to chyba pozycja obowiązkowa. Tym bardziej, że dodatki, które właśnie zapowiedziano, zapowiadają się miodnie. W aż siedmiu rozszerzeniach znajdziemy głównie znanych i lubianych bohaterów z uniwersum Star Wars, ale nie tylko.

Siły aliantów będziemy mogli zasilić kupując:

Han Solo Ally Pack

Han Solo Ally Pack

Oprócz rewelacyjnej figurki Hana z blasterem w skład dodatku wchodzi nowa poboczna misja do trybu kampanii, koreliańskie podziemie, w którym będziemy mogli odbyć skirmish, oraz sześć nowych kart rozkazów do użycia podczas skirmishowych walk.

Chewbacca Ally Pack

Chewbacca Ally Pack

Gdzie Han, tam i jego najlepszy kumpel Chewbacca, nie mogło więc zabraknąć tego włochatego wielkoluda. Oprócz figurki z kuszą Wookiech, dodatek ten powiększy pule dostępnych dla nas misji o trzy: jedną w kampanii, gdzie naszym zadaniem będzie obrona Wookiech przed siłami Imperium na planecie Kashyyyk, oraz dwa skirmishe. Nie zabraknie również nowych kart rozkazów.

Rebel Troopers Ally Pack

Rebel Troopers Ally Pack

W tym mini dodatku znajdziemy aż trzy figurki żołnierzy Rebelii, którzy wspomogą nas zarówno w kampanii, jak i skirmishach. Oprócz tych dzielnych żołnierzy dostaniemy jedną misję kampanii, w której będziemy musieli pobrać ważne dane zanim nasze pozycje zostaną przejęte przez nacierających Szturmowców, oraz dwa pojedynki skirmish na planecie Geonosis, gdzie naszym zadaniem będzie zaatakowanie generatorów rywala lub zdobycie prototypu nowej broni. No i zawsze obecne dodatkowe karty rozkazów.

Rebel Saboteurs Ally Pack

Rebel Saboteurs Ally Pack

Tym razem figurki w zestawie są dwie. Dwie również są nowe misje, w których będziemy mogli skrzystać z pomocy naszych sabotażystów: jedna kampanii oraz jeden skirmish, który zaprowadzi nas aż na planetę Endor. Nowe karty rozkazów pomogą m.in. naszym nowym sprzymierzeńcom pozostać ukrytymi aż do decydującego momentu.

 

Siły Imperium dostaną trzy dodatki, ale za to jakie!

General Weiss Villain Pack

General Weiss Villain Pack

Jedna, za to górująca nad resztą figurka przedstawia generała w maszynie kroczącej AT-ST! Warto kupić, nawet jak się w Imperial Assault nie gra :) Nowe misje pozwolą nam zastawić na rebeliantów pułapkę w trakcie trwania kampanii, a dwa nowe skirmishe rozgrzeją nasze pokładowe działka do czerwoności. Za to nowe karty rozkazów m.in. utwardzą nasz pancerz ;)

Royal Guard Champion Villain Pack

Royal Guard Villain Pack

Ten nieustraszony członek elity, gwardii Imperatora, dzięki nowym kartom rozkazów będzie mógł wykorzystać swoje zabójcze ciągoty w pełni przeprowadzając nawet trzy ataki w turze. Do tego dojdą dwa nowe skirmishe oraz jedna poboczna misja kampanii.

IG-88 Villain Pack

IG-88 Villain Pack

Ten zabójczy droid przypomina bardziej Bendera z Futuramy, ale trzeba na niego uważać, gdyż ta metalowa powłoka kryje niezwykle skutecznego łowcę nagród. Do szczegółowej figurki dochodzą nowe misje oraz karty rozkazów.