Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze #3

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Trochę czasu zajął mi powrót do tego cyklu (proszę, nie sprawdzajcie kiedy opublikowaliśmy drugą część), ale w tym roku postaram się, żeby ukazywał się w miarę regularnie – tym bardziej, że Kickstarter cały czas zadziwia nas kolejnymi świetnymi projektami i wyciąga ręce po nasze wsparcie którego często ciężko odmówić. Na co warto zwrócić uwagę na początku 2015 roku?

Tiny Epic Galaxies

Koniec zbiórki: 7 lutego

Cena: 16$ + 12$ wysyłka (ok. 100 zł)

Co prawda wydane w Polsce Małe Epickie Królestwa zajęły mało zaszczytne miejsce największego rozczarowania 2014 roku w naszym zestawieniu, to jednak fanów tej serii nie brakuje, a Małe Epickie Galaktyki wyglądają bardzo ciekawie. 7 customowych kostek, znaczniki w kształcie rakiet, karty normalnej wielkości, a do tego mnóstwo odblokowanych dodatków – i to na pewno nie koniec! Szkoda tylko, że koszt wysyłki poza USA prawie dorównuje kosztowi gry, przez co za tak niewielką grę przy obecnym kursie dolara musimy zapłacić ponad 100 zł.

Run, Fight or Die! Big Box

Koniec zbiórki: 1 lutego

Cena: 99$ + 35$ wysyłka (ok. 500 zł)

Cena spora, szczególnie ta wysyłka boli, ale w zamian dostajemy nie tylko podstawową wersję gry, ale również trzy dodatki, które do tej pory się okazały, nowy czwarty plus kickstarterowe promoski – wszystko w nowym, dużym mieszczącym każdy element pudle. Sama gra to fajna walka z zombiakami przedstawionymi za pomocą figurek, ale sporo różna od typowego dla tego tematu Zombicide.

 

Conan

Koniec zbiórki: 11 lutego

Cena: 90$ + 10/15$ wysyłka (ok. 380 zł)

Epicka saga o najsłynniejszym barbarzyńcy dla 2-5 graczy. Mnóstwo figurek i żetonów, kilka dwustronnych planszy, na których toczyć będziemy walki, do tego ogrom odblokowanych dodatków (zebrano już prawie 1000%!). Co do rozgrywki, to jedna osoba stanie po stronie zła, podczas gdy reszta wspólnie mu się przeciwstawi. Gra zawiera 8 scenariuszy (nie licząc dodatkowo odblokowanych) i każdy ma zająć mniej więcej godzinę.

 

Exodus: Edge of Extinction

Koniec zbiórki: 5 lutego

Cena: 45$ + 5$ wysyłka (sam dodatek, ok. 185 zł)

105$ + 8$ wysyłka (podstawka + dodatek, ok. 420 zł)

Exodus: Proxima Centauri wydawnictwa NSKN Games to bardzo dobrze oceniana gra 4X, która po ponad dwóch latach doczekała się pierwszego dodatku. Edge of Extinction wprowadza potężne zmiany: 6 frakcji, asymetrię rozgrywki, wielkie floty, nowy mechanizm w postaci kart walki… Dodatek swoim rozmachem bardziej przypomina pełną wersję gry niż tylko rozszerzenie. Dla fanów kosmicznych podbojów pozycja godna uwagi.

 

Hoyuk: Anatolia

Koniec zbiórki: 10 lutego

Cena: 25$ + darmowa wysyłka (sam dodatek, ok. 90 zł)

70$ + 10$ wysyłka (podstawka + dodatek, ok. 300 zł)

Hoyuk to gra z 2006 roku znanego kickstarterowcom wydawnictwa MAGE Company. Jego gry charakteryzują się głównie świetnym wykonaniem i rewelacyjną szatą graficzną – nie inaczej jest tym razem. Każdy z graczy wciela się w przywódcę starożytnego klanu, a naszym celem jest zbudowanie sprawnie funkcjonującej wioski. Anatolia wprowadza dodatkowo punktowane główne cele, artefakty i masę świetnie zrobionych drewienek :) Cena niestety trochę odrzuca, sam tytuł wydaje się być jednak bardzo ciekawy.