Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze #4

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Zapraszam na kolejną porcję gier, które można wspierać (a za odpowiednio wysokie wsparcie nabyć) na Kickstarterze. Nie ma chyba tygodnia, żeby nie pojawiła się tam nowa gra, której nie chciałbym mieć w swojej kolekcji :)

Trickerion

Koniec zbiórki: 28 lutego

Cena: 59$ + 6$ wysyłka (ok. 240 zł)

Pięknie wyglądający worker placement na temat zmagania magików, ich dążenia do poznawania nowych sztuczek, którymi będą chwalić się całemu światu. Mnóstwo komponentów, sporo odblokowanych dodatków, rewelacyjny design całości. Gra wygląda na trochę cięższy tytuł, ale z pewnością nie jest to wada. Wysyłka w październiku, więc recenzja w listopadzie :)

Stipulations

Koniec zbiórki: 4 marca

Cena: 25$ + 19$ wysyłka (ok. 160 zł)

Gdyby nie masakryczne koszty wysyłki, to brałbym od razu! Stipulations to imprezowa gra, w której nasze negatywne nastawienie gra główną rolę. Do dyspozycji dostajemy 80 kart, na których mamy wypisane supermoce, dożywotnie zapasy jakiegoś dobra, zawód i życiowe marzenie. Jedna osoba dobiera kartę, wybiera jedną rzecz, a następnie wszyscy pozostali gracze muszą na ścieralnych tabliczkach napisać coś, co jak najbardziej „obrzydzi” tej osobie jego wybór, np. „Umiesz latać? Ale pewnie tylko pół metra nad ziemią” albo „Odkryłeś obcą formę życia? Szkoda że Obcego we własnej klatce piersiowej”. Następnie ta osoba nie znając autorów poszczególnych tekstów wybiera tą, która najbardziej mu się nie podoba, a jej autor zdobywa punkt. Coś mi się zdaje, że kupa śmiechu gwarantowana, a wydanie wygląda bardzo fajnie. Tylko ta wysyłka… :/

Epic Dice Tower Defense

Koniec zbiórki: 6 marca

Cena: 49$ + 8$ (ok. 208 zł)

Z jednej strony nie dość że masa kostek, to jeszcze uwielbiany przeze mnie temat tower defense, który w planszówkach traktowany jest po macoszemu. Z drugiej jednak strony instrukcja i filmik z przykładowej rozgrywki totalnie mnie nie przekonują i zagadką jest dla mnie dlaczego tyle osób rzuca w twórców taką kasą. Aż tylu jest fanów tower defense spragnionych dobrej gry w tym klimacie? Niemniej jeśli kogoś nie odrzuca spora cena, to na pewno warto spróbować się w ten tytuł zaopatrzyć.

Among the Stars: Revival

Koniec zbiórki: 26 lutego

Cena: 40$ (ok. 145 zł)

Kolejna część cyklu Pośród Gwiazd. Revival to dodatek do podstawki, który może być jednak traktowany jako oddzielna gra przeznaczona wyłącznie dla 2 osób. Wprowadza 30 nowych lokacji (90 kart), nowe mechaniki w postaci statków kosmicznych i doradców, oraz specjalne zasady gry dla 2 osób, które można wykorzystać również w podstawowej wersji Among the Stars. Dla fanów pozycja obowiązkowa, chyba że czekacie na polskie wydanie Portalu – ale to może jeszcze trochę potrwać :)

Theomachy

Koniec zbiórki: 2 marca

Cena: 35$ + 10$ wysyłka (ok. 170 zł)

Trzeba również wspomnieć o znanej nam Teomachii, która wspólnie z Sandy Petersenem wyruszyła na podbój Kickstartera – i powodzi się jej bardzo dobrze. Ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro do panteonu bóstw dochodzą w tej wersji również te z mitologii Cthulhu! I ten genialny design okładki…