Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze #5

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Kolejna porcja gier, które możemy wesprzeć na najpopularniejszym serwisie crowdfundingowym świata. Jest to chyba najlepsze zestawienie do tej pory! Ale zobaczcie i oceńcie sami co tym razem Kickstarter nam proponuje ;)

Blood Rage

Koniec zbiórki: 18 marca

Cena: 75$ + póki co nieznane koszty wysyłki

3 dni na Kickstarterze i już 330 tysięcy $ z 50 tysięcy potrzebnych do pełnego ufundowania. No ale to CoolMiniOrNot, mogliby wydać swoją wersję Monopoly i pewnie też byłby hit. No ale to też wikingowie. I genialne, niektóre też ogromne figurki. A na domiar złego autorem gry jest Eric Lang, twórca m.in. Warhammera Inwazji, Star Wars i Gry o Tron LCG, do tego Quarriors i Marvel Dice Masters. Do tego tyle odblokowanych strech goali, a jeszcze 12 dni przed nami. Oszukuję się, że nie wyłożę tych mniej więcej 100 dolarów, ale dobrze wiem, że nie mam tak silnej woli, żeby się temu oprzeć.

Thunderbirds

Koniec zbiórki: 29 marca

Cena: 62$ (sama gra) lub 99$ (gra + stretch goale) + jakieś chore koszty wysyłki :)

Tu bym się być może skusił, ale cena skutecznie gasi mój zapał. Niemniej jeżeli macie głębokie portfele, to na Thunderbirds na pewno warto zwrócić uwagę choćby z faktu, że jest to kolejna gra kooperacyjna autorstwa Matta Leacocka, twórcy Pandemii. Całość oparta jest na brytyjskim serialu sci-fi z lat 60. XX wieku, co wymusiło specyficzną szatę graficzną, która w mój gust zupełnie nie trafia, ale wielu osobom na pewno się spodoba. Decydując się na zakup warto jednak od razu brać wersję z dodatkami – niestety odblokowane stretch goale są fajne, ale dodawane tylko do tej droższej wersji :/

Ghostbusters

Koniec zbiórki: 12 marca

Cena: 80$ (wersja podstawowa) lub 125$ (wersja deluxe) + 45$ wysyłka

Gra zebrała już prawie 900 tysięcy $ i dla fanów Pogromców duchów jest na pewno nie lada gratką. Okładka wygląda rewelacyjnie, sporo fajnych figurek w pudełku, komiksowa oprawa graficzna robi fajne wrażenie, sama gra jednak wydaje się być… wtórna i banalna. Przyznaję, że nie miałem siły oglądać godzinnego gameplaya, jednak 5-minutowa prezentacja gry nie wywołała u mnie żadnej reakcji, może oprócz ziewnięcia. Moim zdaniem bardzo przesadzona cena, do tego wysyłka 45$… Nie rozumiem, chyba że Dan Aykroyd i Bill Murray będą pełnić rolę kurierów. Nie zmienia to jednak faktu, że Ghostbusters w końcu zawitali na planszę i taka okazja dla ich fanów może się szybko nie powtórzyć!

Vault Wars

Koniec zbiórki: 28 marca

Cena: 20$ + 5$ wysyłka

Tym razem mała karcianka na każdą kieszeń. Osobiście nie jestem fanem gier licytacyjnych, ale ta forma mnie nie zniechęciła. Jako bohaterowie przemierzający niezbadane lochy licytujemy się o pełne skarbów miejsca, by na koniec gry zgromadzić stos przedmiotów, które nasi bohaterowie uznają za najbardziej cenne. Potem wystarczy mieć już więcej punktów niż pozostali i odejść z łupem. Piękne grafiki przyciągnęły moją uwagę, fajny pomysł kazał przypatrzyć się projektowi, a osoba autora, czyli Jon Gilmour (Dead of Winter) sprawiła, że Vault Wars awansowała z „hmmm” na „to raczej warto kupić” :)

Between Two Cities

Koniec zbiórki: 17 marca

Cena: 29$ + 19$ wysyłka

Kolejna gra fajnie się zapowiadająca, której urok ginie pod kosztami przesyłki. Sam pomysł jest jednak całkiem fajny: 2 do 7 graczy buduje na raz dwa miasta po swojej lewej i prawej stronie, które wspólnie z nim budują gracze siedzący po tych stronach. 6 różnych typów budynków punktuje na różne sposoby, a zwycięzcę wyłania najlepsze z najgorszych miast :) Droga wysyłka, słabe stretch goale, za to 108 kafelków i 7 par fajnych, drewnianych znaczników miast.