Gram na Planszy

3 nominacje do Dice Tower Awards dla Osadników!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

The Dice Tower, czyli jedna z najbardziej liczących się recenzenckich sił w planszówkowym świecie, ogłosiła nominacje do przyznawanych przez nich w aż 13 kategoriach nagród. W 3 z nich, w tym najważniejszej kategorii Gry Roku, nominowano Osadników: Narodziny Imperium wydawnictwa Portal!

Cieszymy się, że nie tylko my jesteśmy wielkimi fanami gry Ignacego Trzewiczka. Osadnicy wdarli się do naszego (każdego oddzielnie) TOP 3 gier ever i póki co mają tam niezagrożone miejsce. Co prawda ilość nominacji jest mniejsza niż do nagród Board Game Geek, niemniej wciąż jest to nominacja w najważniejszej kategorii prestiżowej nagrody, a więc powód do ogromnej dumy! Oprócz Gry Roku Osadników nominowano w kategorii najlepiej zilustrowana gra i najlepsza gra strategiczna.

Wszystkie kategorie i nominacje możecie szybko i wygodnie sprawdzić na OFICJALNEJ STRONIE, dlatego nie będziemy tu przyklejać wszystkich nominowanych. Przy okazji jest to dobry sposób na szybki przegląd najciekawszych gier 2014 roku – a nuż wyniki zainspirują was do przyjrzenia się niektórym tytułom i sprawdzenia ich w praktyce? ;) My na pewno musimy bliżej przyjrzeć się Star Realms, które pozostawało poza naszym radarem, a które podobnie jak Osadnicy dostało 3 nominacje, w tym gry roku i najlepszej gry dwuosobowej.