Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze: B-Sieged: Sons of the Abyss

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

CoolMiniorNot nie zwalnia tempa. Niedawno zakończyła się kampania Blood Rage (zebrane 900 tysięcy dolarów), a już kolejne progi pokonuje następna. Zobaczcie co ma do zaoferowania B-Sieged: Sons of the Abyss.

B-Sieged to przede wszystkim temat, który uwielbiam w grach elektronicznych, a którego w planszówkowym świecie jest jak na lekarstwo: tower defense! Jest to gra kooperacyjna, w której 1-6 graczy stanie w obronie zamku przed hordami nacierających bezustannie potworów. Ponadto władca wysłał Posłańca, którego zadaniem jest przebić się przez atakujące stwory i odnaleźć magiczny artefakt, który położy kres bezwzględnej hordzie. Do zadań graczy należy również, by utrzymać Posłańca przy życiu, a zamek bronić aż do jego powrotu.

b-sieged plansza

Co oczywiste w przypadku CMON, zarówno bohaterzy jak i ich przeciwnicy przedstawieni będą za pomocą pełnych szczegółów figurek. W pudełku ma ich być 70, jednak liczba ta stale rośnie dzięki odblokowywanym progom akcji. Ponadto w pudełku znajdziemy ponad świetnie ilustrowanych 200 kart, 115 znaczników, 8 kostek i wiele więcej różnorakich komponentów. O jakość wydania na pewno nie trzeba się bać, pytanie czy rozgrywka stanie na równie wysokim poziomie, ponieważ 90$ + koszty wysyłki to jednak nie jest mała cena.

Koniec akcji: 19 maja

Cena: 90$ + 15-25$ wysyłki

LINK DO ZBIÓRKI