Gram na Planszy

Planszówkowe podsumowanie kwietnia

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Zgodnie z przewidywaniami kwiecień pobił na głowę poziom miernoty, który osiągnęliśmy w marcu. Czy w ogóle były jakieś plusy?

Czas

O ile sądziliśmy, że 33 godziny w marcu to słaby wynik, to nawet nie wiem jak skomentować fakt, że w kwietniu graliśmy… niecałe 22 godziny. 1300 minut. Na pewno nie pomógł fakt, że każdy kwietniowy weekend mieliśmy całkowicie zajęty. Co prawda dwa z nich spędziłem na kursie „Projektowanie gier szkoleniowych i planszowych”, jednak do czasu gry zaliczyć go nie mogę :)

Duży wpływ na końcowy wynik miał również fakt, że w kwietniu zaledwie raz udało mi się usiąść samemu do jakiejś gry. Wkradło się chyba ogólne zmęczenie materiału.

Gry

Na naszym stole wylądowało w sumie 14 różnych tytułów, z czego w 5 z nich graliśmy po raz pierwszy. Były to: Zombicide 3: Rue Morgue, Komiks, Fresko, Timeline i Ciężarówką przez galaktykę. Pozytyw jest taki, że wszystkie nam się podobały :)

W kwietniu królował Dixit, w którego graliśmy pół wielkanocnego dnia, co zresztą opisaliśmy w tym miejscu. 4,5 godziny wtedy, dodatkowe 2 tydzień później – podreperował nam słabe statystyki.

zdjęcie (24)

Co nowego?

Po bardzo spokojnym pod względem zakupów marcu przyszedł podobny kwiecień: popularność Dixita wśród naszych rodzin i dobra promocja na Znaku sprawiła, że staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami 3 dodatków do niego. Oprócz nich na forum udało się kupić dodatek do Descenta – Legowisko jaszczura. W kwestii zakupów to tyle, ale głównie dlatego, że z Kickstartera dotarły wreszcie Zombicide i Galaxy of Trian, a wydawnictwa obdarowały nas Labyrinthem i Tikalem – wszystkie gry są świetne i mamy nadzieję, że w maju uda się w nie pograć częściej.

zdjęcie (20)

Teksty

7 tekstów, w tym żadnej recenzji… Dopiero pisząc to zdałem sobie z tego sprawę. Na tym bym zakończył, ale dużym plusem był konkurs, który zorganizowaliśmy wspólnie z wydawnictwem Let’s Play, w którym do wygrania były 3 egzemplarze ich najnowszej gry Labyrinth: Ścieżki przeznaczenia – przyszło sporo fajnych odpowiedzi, które w tej chwili oceniamy i na dniach ogłosimy zwycięzców.

zdjęcie (23)

Statystyki

  • Suma minut: 1300
  • Suma gier: 14
  • W tym nowych gier: 5
  • Najdłuższa rozgrywka: Dixit – 180 minut
  • Najkrótsza rozgrywka: Komiks, Rancho, Małpie figle – 30 minut
  • Najwięcej partii: Dixit – 3