Gram na Planszy

Ruszyła zbiórka na Ambasadorów – dodatek do gry Pośród Gwiazd

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Tempo powstawania nowych polskich projektów w serwisach crowdfundingowych jest ostatnio zawrotne. O ile jednak można mieć czasem jakieś obawy co do nowych tytułów, o tyle w tym wypadku mamy spokój – Pośród Gwiazd to gra świetna, a Ambasadorowie mogą wprowadzić do niej dodatkowy powiew świeżego powietrza.

O Pośród Gwiazd praktycznie w samych superlatywach pisaliśmy w RECENZJI. Tekst na już ponad rok, a gra ciągle co jakiś czas ląduje na naszym stole, co jest dobrym wyznacznikiem jej jakości. A co nowego wniosą do nich Ambasadorzy?

Będzie to przede wszystkim:

  • 48 kart ambasadorów
  • 90 nowych kart lokacji (60 podstawowych i 30 specjalnych)
  • 20 kart biur
  • nowa rasa
  • 10 żetonów lokacji
  • 4 nowe karty zadań

ambasadorowie

Łącznie ponad 150 kart, prawie tyle ile oferowała nam podstawowa wersja gry! Ambasadorzy więc nie tylko prawie podwajają dostępną ilość kart, ale również wprowadzają nowe zasady i mechaniki, dzięki którym rozgrywka będzie jeszcze bardziej wciągająca i angażująca. Co prawda gra będzie przez to zajmować pewnie jeszcze więcej miejsca przy stole, ale ponieważ od kwietnia ubiegłego roku kupiliśmy nowy, duży stół, to już nie jest to nasze zmartwienie :) Oby tylko trochę negatywnej interakcji przybyło :)

 

Kilka słów od zagranicznych recenzentów:

YouTube Preview Image

 

Projekt możecie wesprzeć w TYM MIEJSCU. Sam dodatek kosztuje 84 zł przez pierwsze dwie doby akcji, potem 89 zł. Jeśli jeszcze nie macie Pośród Gwiazd to Portal daje wam możliwość nabycia dodatku wraz z podstawką w cenie 149 zł. Warto!