Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze: Exoplanets

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Muszę przyznać, że ExoPlanets na Kickstarterze zaskoczeniem nie było :) Od wydawnictwa Board & Dice znaliśmy nie tylko dokładny dzień, ale też godzinę startu kampanii. Niemniej projekt ten zasługuje na swoje indywidualne miejsce w cyklu „Znalezione na KS” i to nie tylko ze względu na polskie pochodzenie. Zobaczcie zresztą sami!

exoplanets 2

Wszystkie ważne informacje znajdują się na Kickstarterze – LINK DO KAMPANII WYBOLDOWANY ŻEBY NIE PRZEGAPIĆ – ale szybko podsumowując:

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 12+.

Czas rozgrywki to mniej więcej 30-45 minut.

Grę możemy kupić za 30$ + 3$ za wysyłkę paczkomatami.

W pudełku znajdziemy przede wszystkim 30 kafelków planet, które wyglądają jak smakowite ciasteczka.

Ponadto 38 kafelków kosmosu, ponad 50 drewnianych i dokładnie 56 kryształkowatych znaczników oraz inne żetony, karty graczy i nawet jakiś woreczek, z którego ciągnąć będziemy losy naszych planet :)

Co z tym wszystkim robić?

YouTube Preview Image

Gra wygląda przepięknie, mechanika jest bardzo interesująca, a fakt, że jest to produkt polski wywołuje w nas nie tylko chęć pomocy, ale również poczucie dumy. Filip, Irek – trzymamy kciuki! Ale już widać że będzie dobrze: kampania trwa od 21 maja od godziny 18, a już udało się zebrać ponad 40% kwoty. W niecałe 20 godzin. Keep calm and make it happen ;)