Gram na Planszy

Przygotuj się do wyswobodzenia ludzkości z niewoli!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Kilka miesięcy testów oraz intensywnych prac edytorskich dobiegło końca. Studium w Szmaragdzie w końcu trafiło do drukarni! Już za kilka tygodni gra trafi do sklepów. Niecierpliwym graczom wydawnictwo PHALANX chce umilić ten czas odsłaniając kolejne karty, które znajdują się w pudełku.

Obrazują one najważniejszych bohaterów, artefakty i zdarzenia wykorzystywane podczas rozgrywki. Za ich pomocą gracze będą bronić porządku ustalonego przez Starszych Bogów, albo staną im na przeciw, by przywrócić na świecie władzę człowieka.

Cthulhu

Od 1 września na profilu wydawnictwa na Facebooku codziennie prezentowana jest kolejna karta. Gracze mogą zapoznać się z jej funkcją, a także przeczytać krótki opis danej postaci lub organizacji. W ten sposób jeszcze lepiej będą mogli przygotować się do rozgrywki. Do tej pory przybliżono m.in.: Czarną Rękę, Cthulhu oraz Doktora Watsona.

Watson

Przypomnijmy, Studium w Szmaragdzie to gra planszowa na podstawie opowiadania Neila Gaimana: kompilacji historii o Sherlocku Holmesie oraz świata H.P. Lovecrafta, osadzonego w realiach rewolucyjnej Europy przełomu XIX i XX stulecia. Każdy gracz działa zgodnie ze swoją ukrytą tożsamością: służy Wielkim Przedwiecznym albo dąży do ich obalenia i restauracji ludzkich władców. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich celów.

Czarna_ręka

 

(informacja prasowa)