Gram na Planszy

Cthulhu światy – bo kosmos to za mało

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Za sprawą wydawnictwa Baldar, nowego gracza na rynku, już niebawem będziemy mieli okazję zagrać w polską wersję gry Cthulhu światy. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Przede wszystkim Cthulhu światy to gra autorstwa Darwina Kastle’a, która jest niejako kontynuacją jego Star Realms, czyli gry, która odniosła nie lada sukces (obecnie 54 miejsce w rankingu BGG). Sam miałem przyjemność grać jedynie na iPadzie, jednak rozgrywkę wspominam bardzo miło – zasady są bardzo proste, mechanika jednak pozwala na nie lada strategiczne wyczyny – dlatego też z radością przyjąłem informacje o polskiej edycji Cthulhu światów.

Będą one bazować na mechanice Star Realms, co może być nieco wtórne, jednak jeżeli nie macie w kolekcji raczej ciężko dostępnej wersji kosmicznej, to świat Cthulhu będzie jak znalazł. Co prawda tematyka może niektórych odstraszać na wejściu, na szczęście gra jest pełna humoru, grafiki komiksowe i bardzo ironiczne, dlatego spokojnie powinna trafić w gusta nie tylko fanów prozy H.P. Lovecrafta.

W przeciwieństwie do Star Realms, która była grą dwuosobową, w Cthulhu światy będziemy mogli zagrać aż w 4 osoby. Każdy rozpocznie grę z tym samym zestawem kart, jednak później liczyć się będzie to, jakie kombinacje z nich ułożysz. Dobieraj więc karty rozważnie i uwolnij potencjał drzemiący w potędze Cthulhu.

Zawartość pudełka:

  • 4 Maty Graczy
  • 8 Znaczników
  • 10 kart Wtajemniczonych
  • 24 kart Wyznawców
  • 8 kart Zbirów
  • 66 kart Lokacji, Artefaktów i Istot

Grę można zamówić POD TYM LINKIEM.

okladka