Gram na Planszy

Na wybory! – nowy projekt na Wspieram.to

Opublikowany:
Przez: Kuba Paulus

Wybory to ostatnio drażliwy temat, dlatego może nadszedł czas by Na Wybory! pójść z uśmiechem na ustach?

Oczywiście nie chodzi o zmuszanie nikogo do głosowania z radosną miną – 28 września na Wspieram.to wystartował projekt gry planszowej Na Wybory! Za grę wzięło się Studio Wolf Fang, które wydało dotychczas takie tytuły jak Kazaam czy Tain.

Mimo, że dobrym duchem i „twarzą” kampanii został Jacek ‚Darken’ Gołębiewski, właściciel Wydawnictwa Gindie mający na swoim koncie aż 7 udanych projektów na serwisie, to Na Wybory! nie radzi sobie póki co najlepiej. Dotychczas zebrano zaledwie 15 % z wymaganych 16 500 złotych. Czasu do namysłu jest na szczęście jeszcze sporo, bo projekt wspierać można do 2 listopada.

5495_project

Gra poza wspieram.to ma trafić do normalnej sprzedaży. Kosztować będzie 129 zł, teraz można ją nabyć w pakietach w cenie 89 (ograniczona ilość), lub 99 zł. Ciężko chwilowo mówić o limitowanych dodatkach za osiągnięcie progów cenowych, wiadomo tylko o planowanych dwóch żetonach wzbogacających rozgrywkę (za osiągnięcie 19 500 i 21 500 zł). Zobaczmy, czym ma się wyróżniać ten tytuł…

WYDAWCA O GRZE

„NA WYBORY!” to nowoczesna gra planszowa dla 2 lub 4 osób. Zadaniem graczy jest zdobycie poparcia jak największej liczby Grup Społecznych. Głównym narzędziem do realizacji celu są Karty Obietnic Wyborczych. W grze występują również Żetony Mediów i Afer, które nie tylko urozmaicają rozgrywkę, ale też mają na nią znaczący wpływ. To nie wszystko! Każdy z graczy ma możliwość przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść używając karty Świńskiej Zagrywki. Gracz, który będzie umiejętnie korzystać z Obietnic, jednocześnie pamiętając o roli Mediów i wystrzegając się Afer, zdobędzie największe poparcie i wygra WYBORY.

A CO W PUDLE?

  • 25 żetonów Grup Społecznych
  • 10 żetonów Afer
  • 5 żetonów Mediów
  • 1 żeton Ciszy Wyborczej
  • 5 żetonów Frakcji
  • 39 kart Obietnic Wyborczych
  • 16 kart Świńskiej Zagrywki
  • 15 znaczników Agitatorów
  • plansza
  • instrukcja do gry

Pierwsze co przykuwa moją uwagę, to informacja, że gra przeznaczona jest również dla dwóch graczy. Ciężko znaleźć dobrą i szybką (ok.30 minut) grę, która będzie się nadawać dla dwóch osób. Dlatego też liczę, że ten tryb w Na Wybory! będzie dobrze dopracowany.

12092706_1085697334775141_2087107643_nKolejnym plusem jakim próbują nas przekonać autorzy, to podobnież banalne zasady, które można wyjaśnić i zrozumieć w parę minut, a doskonale wiecie jak ważna to cecha kiedy gra się często w nowym towarzystwie (bo kto lubi tłumaczyć po stokroć te same zasady, zwłaszcza jeśli to ma zajmować masę czasu).
Czy przyjemna komiksowa grafika i temat na który chyba nie przywykliśmy patrzeć jako rozrywkę są warte tego by dać szanse temu projektowi i poświęcić 99 zł? Jeśli zawsze zastanawialiście się jak to jest być politykiem i chcieliście móc podłożyć komuś świnię bez konsekwencji, to Na Wybory! zapowiada się być grą stworzoną dla was :) Zapraszamy na STRONĘ ZBIÓRKI – tam znajdziecie więcej szczegółów oraz będziecie mieli możliwość wsparcia tego ciekawie zapowiadającego się projektu.