Gram na Planszy

Jakie jest twoje życiowe Motto? Nowa gra Granny już w sklepach!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Jakie jest twoje życiowe motto? Czy opiera się ono na miłości, pasji, czy też na pieniądzach? Stawiasz na znalezienie „drugiej połówki”, chcesz poświęcić się swojemu hobby, a może po prostu marzysz o bogactwie? Cele osobiste mogą być wielorakie, ale w grze Motto skupimy się na kilku ich wariantach – bo tylko umiejętne ich połączenie może doprowadzić do zwycięstwa!

Motto to jedna z premier wydawnictwa Granna na tegorocznym, właśnie zakończonym Essen. Autorem gry jest Reiner Knizia, najpłodniejszy chyba projektant na świecie. Na szczęście ilości nie przekłada nad jakość i jego gry rzadko kiedy schodzą poniżej pewnego, dobrego poziomu. Tak się złożyło, że Gram na planszy jest jednym z patronów medialnych gry, dlatego oprócz informacji o grze znajdziecie również niedługo konkurs, w którym będziecie mogli wygrać… no zgadnijcie co? ;)

MOTTO_karty_zetony_1200_800px

Motto to szybka i prosta gra karciana dla 2-4 graczy. W pudełku znajdziecie 54 karty oraz 27 żetonów w 3 rozmiarach. Każda karta odpowiada jednej z trzech życiowych celów: miłości, pasji lub pieniędzy. Liczba tych symboli jest różna, podobnie jak kolory kart. Zadaniem graczy będzie kompletowanie zestawów trzech kart by chociaż jedna ich cecha (symbol, liczba symboli, kolor) była wspólna dla wszystkich. Tak wyłożone karty przynoszą żetony punktów, które na koniec gry decydują o zwycięstwie.

Na uwagę zasługują bardzo przyjemne ilustracje kart. Sama gra przeznaczona jest dla dzieci i graczy początkujących, powinna być jednak właśnie dlatego dobrą propozycją by wciągnąć nowe osoby do świata gier. Albo żeby miło spędzić czas z dzieciakami, które jeszcze nie dorosły do poważniejszych tytułów, które tak bardzo czekają aż z nimi będziemy mogli zagrać :)

YouTube Preview Image