Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze: Scythe

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Są gry, które do ostatniego dnia walczą na Kickstarterze o ufundowanie. Są również gry, które cel ten osiągają w dniu startu kampanii potem walcząc już tylko o kolejne stretch goale. Jest też Scythe.

Gra oblegana na tegorocznym Essen, której start kampanii zaplanowano dzień po zakończeniu największych targów gier planszowych w Europie. Powiedzieć że wszyscy się rzucili na nią jak na ciepłe bułeczki to niedopowiedzenie roku. Scythe cieszy się taką popularnością jak Crocsy pierwszego dnia promocji w Lidlu. A wymagane 30 tysięcy dolarów by gra powstała zebrano szybciej niż Lewandowski strzelił 5 bramek w meczu. Mamy drugi dzień kampanii, a licznik zbliża się już do 650 tysięcy!!!

scythe 1

Scythe to przede wszystkim gra autorstwa Jameya Stegmaiera (Viticulture, Euphoria) dla 1-5 graczy trwająca 115 minut. Taka średnia wyszła ponoć z ponad 750 gier testowych, nie będę więc z nią polemizował. Osadzona została w alternatywnej rzeczywistości lat 20. XX wieku. Akcja dzieje się w Europie Wschodniej, a wśród 5 nacji, które póki co znajdują się w grze, znajdziemy między innymi naszą własną Polanię :) Za cały świat, jak i piękne grafiki do niego, odpowiada Jakub Różalski.

scythe 7

Mechanika Scythe opiera się według jej twórcy na budowaniu swojego silniczka znanym z gry Terra Mystica, a system walki czerpie z Kemeta. Walki to jednak dodatek do gry, całość zapowiada się raczej przede wszystkim na ciężkie euro.

Więcej o grze dowiecie się na STRONIE KAMPANII. Ja wspomnę jeszcze tylko, że możemy ją nabyć w czterech wariantach:

  1. Wersja podstawowa za 59$;
  2. Wersja premium za 79$ do której otrzymamy dodatkowo 80 metalowych monet i 4 plastikowe pojemniki do łatwiejszego przechowywania;
  3. Wersja kolekcjonerska za 99$ w której do powyższych dochodzi jeszcze plansza większa o 50% oraz 80 świetnie wyglądających realistycznych znaczników zasobów, a nasze pudełko z grą będzie miało swój indywidualny numer;
  4. Wersja dla koneserów sztuki za 119$ w której znajdziemy dodatkowo 100-stronicowy art book w twardej oprawie. A oprawa graficzna zwala z nóg!

Koszt wysyłki do Polski to 21$. Każda z wymienionych powyżej opcji zawiera również wszystkie odblokowane stretch goale, póki o jednak ich licznik zatrzymał się przy 160 tysiącach, a zebrano już prawie 650, czekamy więc z niecierpliwością co dalej!