Gram na Planszy

Garbage Day – pora polubić wyrzucanie śmieci!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Garbage Day to gra, która pod koniec września została ufundowana na Kickstarterze. Od dzisiaj możemy przyczynić się do wydania jej polskiej wersji na wspieram.to dzięki Gamiko – sklepowi z grami planszowymi, który postanowił zostać wydawcą.

Garbage Day to może nie mega hit Kickstartera, ale wymaganą kwotę 5 tysięcy dolarów przekroczył ponad dziesięciokrotnie, a na zakup zdecydowało się ponad 2 tysiące osób, a takie wyniki już robią wrażenie. Popatrzmy zatem o co w ogóle chodzi.

Przede wszystkim gra wydana jest w mocno niestandardowym pudełku: wszystkie karty znajdują się w pudełku o kształcie śmietnika, które jest również wykorzystywane podczas gry. W środku znajdziemy 90 kart oraz instrukcję.

smietnik

Rozgrywka to już proza dnia codziennego: razem ze współlokatorami produkujecie odpady, którymi jednak nikt nie ma ochoty się zająć. Kolejne śmieci musicie rozrzucać po swoim pokoju, podkładać rywalom albo wyrzucać do coraz bardziej przepełnionego śmietnika. Trzeba jednak uważać, bo gdy stos śmieci wysypie się to my poniesiemy tego konsekwencje. Dlatego umiejętne „wyrzucanie” śmieci jest bardzo ważne, a nie ułatwiają nam zadania małe dziurki w kartach, przez które będziemy musieli widzieć stół (o ile gramy na stole) po odłożeniu odpadka.

Dziurawe karty przedstawiające śmieci, a to wszystko w śmietniku – brzmi hardkorowo… i może właśnie to jest siła tej gry. Garbage Day to imprezowa gra zręcznościowa, a te muszą być szalone. Im bardziej tym lepiej!

Grę można kupić już za 30 zł z darmową wysyłką Paczkomatem – indywidualnie lub w pakietach – więc za taką kwotę aż żal nie sprawdzić czy kickstarterowcy nie mylili się tak chętnie rzucając pieniądze w stronę twórców gry. Tym bardziej trzymamy kciuki za sukces akcji, ponieważ warto wesprzeć nowego gracza na rynku: sukces pierwszej kampanii może sprawić, że Gamiko sięgnie po kolejne tytuły, a sami chyba wiecie, że nowych gier nigdy mało! ;)

YouTube Preview Image

 

Pełny pakiet informacji i możliwość kupna gry znajdziecie oczywiście na STRONIE KAMPANII!