Gram na Planszy

Powstanie planszowa wersja… This War of Mine!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Polska firma 11 Bit Studios właśnie ogłosiła, że ich rewelacyjna gra This War of Mine dostanie również swoją planszową wersję!

This War of Mine to gra osadzona w realiach współczesnego konfliktu wojennego, w której wcielamy się w… cywilów, starających się przeżyć w mieście będącym główną areną działań militarnych. Niekonwencjonalne podejście do tematu oraz przedstawienia go na ekranach monitorów z miejsca zrobiło grę hitem. Teraz będziemy mieli okazję przekonać się jak formuła ta sprawdzi się na planszy.

Fanom gier planszowych za rekomendację tytułu powinna wystarczyć wiadomość, że za jego projekt odpowiedzialny będzie Michał Oracz, autor m.in. Neuroshimy Hex i Tezeusza. Obok niego grę tworzyć będzie Jakub Wiśniewski (tłumacz i story designer Earthcore: Shattered Elements, Dying Light). Michał Oracz zapowiada, że This War of Mine The Boardgame towarzyszyć będzie też aplikacja wzbogacająca opowieść w grze o dodatkowe wątki, informacje i materiały audiowizualne.

war_of_mine_board_game

This War of Mine The Boardgame jest tworzona z myślą o zarówno grze wieloosobowej (do 6 osób), jak i pojedynczego gracza. Uczestnicy będą mogli wcielić się z postacie znane z oryginalnej gry, stawiając czoła przeciwnościom losu dobrze znanym wszystkim fanom tytułu. Nie zabraknie jednak też wielu nowych elementów, trudnych decyzji i możliwości do sprawdzenia swojej wiedzy o sposobach przetrwania. Gra planszowa znacznie poszerza oryginalny świat gry, skupiając się na interakcjach pomiędzy graczami walczącymi o przeżycie wojennego piekła.

Co ciekawe, gra zapowiadana jest jako tytuł, w który od początku mamy usiąść i grać – bez czytania instrukcji! Bardzo ciężko jest mi sobie wyobrazić na jakiej zasadzie miałoby to działać, ale tym bardziej chętnie sprawdzę tytuł w praktyce. Data premiery to póki co 2016 rok i nic więcej na ten temat nie wiadomo. Ale na pewno będziemy śledzić losy tej gry i damy znać jak tylko będzie wiadomo coś więcej na jej temat!

this war