Gram na Planszy

Portal wyda polską wersję Blood Rage!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

News stary, bo już sprzed 3 dni, ale też tekst ten nie traktuje o tym, że Portal wyda Blood Rage, ale o tym, dlaczego warto na niego czekać!

Blood Rage to kolejne wspólne dzieło wydawnictwa Cool Mini Or Not, których każda zbiórka na Kickstarterze kończy się dużym lub ogromnym sukcesem, oraz Erica Langa, autora wielu świetnych gier, choćby Warhammer: Inwazja, Gra o Tron: Gra Karciana, Dice Masters, Chaos w Starym Świecie.

Blood Rage to przede wszystkim gra area control, przeznaczona dla 2-4 graczy, w której przyjdzie nam kontrolować klany Wikingów. Rozgrywka jest dynamiczna, pełna akcji i walk o kolejne terytoria, ale również mocno strategiczna. Gracze do dyspozycji dostaną 49 szczegółowych, rewelacyjnych – i często naprawdę dużych – figurek. Do tego ponad 100 kart, trochę żetonów i planszę, na której rozgrywać się będzie cała akcja.

8406-BloodRage-gra

Gra na BGG póki co może pochwalić się rewelacyjną oceną: średnia 8.38 na ponad 1250 głosujących! Wszyscy jak jeden Wiking powtarzają, że gra jest fantastyczna, daje niesamowite możliwości strategiczne, ale przede wszystkim zachęca i premiuje walkę – nie ma w niej miejsca dla graczy, którzy walczyć nie chcą, lub wolą zastosować taktykę „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”. Wikingowie chwałę zdobywają ginąc na polu bitwy i tylko w ten sposób można będzie święcić triumfy. Walka oparta jest na kartach, jest szybka i bezwzględna – nawet jeśli przedstawiciele wszystkich klanów walczą o ten sam teren, zwycięzcą może być tylko jeden z nich.

337126321c6a564fc5350b41c021c09e_original

 

Podpytałem Portal co nieco o Blood Rage i ich ewentualne dalsze plany wydawnicze. Co prawda na razie wciąż nie mogą i/lub nie chcą za dużo mówić, ale nawet najmniejsza informacja jest lepsza od żadnej, a więc zapraszamy do krótkiej lektury:

 

– Kto wpadł na pomysł polskiej wersji Blood Rage i dlaczego akurat ten tytuł?

Blood Rage idealnie wpisuje się w charakter gier wydawanych przez Portal Games. To gra dla graczy, mięsista, pełna emocji, niesamowitych zwrotów akcji, bardzo klimatyczna i co najbardziej charakterystyczne, opowiada o walce, tak jak Neuroshima Hex, Tezeusz, Waleczne Piksele i szereg innych gier, które wydajemy.

– Z komentarzy w internecie wyczytałem już że planujecie póki co tylko podstawkę w polskiej wersji, a zainteresowanie tytułem będzie miało wpływ na dalsze kroki w temacie Blood Rage. A czy rozważacie opcję wydania dodatków poprzez crowdfunding choćby tak jak zrobiliście to w przypadku Ambasadorów?

Na chwilę obecną skupiamy się na wydaniu podstawki, o dalszych planach będziemy mogli mówić po jej premierze.

– Wiele osób na pewno chce wiedzieć kiedy poznamy cenę polskiej wersji :)

Szczegóły będziemy mogli podać po nowym roku.

– Czy Blood Rage to wspaniała, ale tylko jednorazowa niespodzianka, czy może początek współpracy z Cool Mini or Not? Rum & Bones, Arcadia Quest, 7 Sins tylko czekają…

Więcej o naszych planach wydawniczych będziemy mogli powiedzieć 24 stycznia podczas Portalkonu, specjalnego eventu poświęconego zapowiedziom gier Portal Games. Nie ukrywam, że ogłosimy tam bardzo dużo nowych tytułów na rok 2016.

– Ostatnie pytanie: macie w planach, choćby tylko w głowie póki co, wydanie innych głośnych tytułów? Pierwsze na myśl przychodzą mi Scythe czy T.I.M.E Stories.

Nie planujemy wydać Scythe ani T.I.M.E. Stories. Planujemy za to wydać kilka wielkich tytułów – szczegóły na Portalkonie!

 

ba338a9b815117f3dd173a15ab0123f4_original

 

Kickstarter jest miejscem narodzin wielu świetnych tytułów. Niestety jeszcze więcej pojawia się na nim gier, które mamią ładnymi okładkami, grafikami i toną figurek, ale mechanicznie nie mają wiele do zaoferowania. Blood Rage to również figurki, do których można wzdychać i się ślinić, ale traktowanie go tylko jako ładnej gry byłoby niesprawiedliwe. Na szczęście jeżeli nie zaopatrzyliście się w swój egzemplarz na Kickstarterze, to przekonać się o tym będzie można w pierwszej połowie 2016 roku za sprawą wydawnictwa Portal. Czekamy!

Jeśli chcecie zapoznać się już z polską instrukcją, to możecie ją pobrać ze strony gry: portalgames.pl/pl/blood-rage/