Gram na Planszy

Gangsterzy opanowali Wspieram.to!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Nie ma miesiąca bez nowej planszówki zbierającej fundusze na platformie Wspieram.to. I dobrze! Tym razem swoich sił próbuje nowe wydawnictwo Czacha Games z polską wersją gry Gang Up!, czyli na nasze po prostu Gangsterzy.

Może najpierw kilka słów o pierwowzorze: Gang Up! to gra ufundowana na Kickstarterze na początku 2015 roku. Blisko 500 osób zdecydowało się wesprzeć projekt kwotą ponad 15 tysięcy euro! Do wydania polskiej edycji wystarczy tyle złotówek ;)

Gangsterzy to prosta gra karciana, w której wcielimy się w szefów świata przestępczego! Będziemy rekrutować sławnych gangsterów do swojego gangu i dokonywać różnych przestępstw, używać swoich przestępczych wpływów i łączyć się z gangami innych graczy, aby wykonać konkretne zadanie. A jeśli nadarzy się okazja, będziemy mogli również ich bezlitośnie zdradzić i posłać za kratki, a tym samym wygrać grę!

YouTube Preview Image

Polska edycja ma być rozszerzoną, ulepszoną i po prostu odpicowaną wersją oryginału! Dostaniemy m.in.:

  • 4 x większe pudełko (które musi pewnie pomieścić nowe gangsterskie gadżety)
  • żetony do oznaczania statusu i żetony monet
  • instrukcja będzie w formacie pudła, a umieszczone w niej będzie wiele przykładów
  • rozkładaną planszę na grubej tekturze – będą na niej miejsca na talie kart, karty Lokacji, Więzienie i cmentarz, a także na stosy kary odrzuconych
  • rozmiar kart będzie zwiększony do 59×92 mm

okładka

Oprócz tego w pudełku znajdziemy ponad 130 kart, na których cała ta zabawa będzie się opierać. Do gry jako dodatek do kupienia będzie też pięknie ilustrowany Artbook (54 strony) oraz koszulka z gry. Ale właśnie, co, jak i – przede wszystkim – za ile?!

Gangsterów z darmową przesyłką paczkomatem można dostać już za 70 zł – ale trzeba się spieszyć, ponieważ oferta ta ważna jest tylko do 15 grudnia. Później trzeba będzie wyłożyć już 85 zł, co nadal będzie dobrą ceną biorąc pod uwagę fakt, że docelowo gra kosztować ma 109 zł.

Więcej zdjęć, informacji o grze i mechanice, znajdziecie na

STRONIE PROJEKTU.