Gram na Planszy

Nowe informacje o planszowej wersji This War of Mine

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

This War of Mine: The Board Game nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Pojawiły się pierwsze w miarę konkretne informacje na temat tego, co szykuą dla nas twórcy, zobaczmy więc czy elektroniczny hit uda się przenieść bez straty jakości w świat gier planszowych.

Przede wszystkim planszowa wersja This War of Mine nie ma być wycinkiem któregoś z elementów wersji elektronicznej, ale pełnym przeniesieniem oryginalnej wersji na nasze stoły. By wzmocnić więź między obiema wersjami wydawnictwo postanowiło stworzyć minaturki do gry wiernie odwzorujące aktorów, którzy wcielili się w głównych bohaterów oryginalnej wersji gry!

Jako grupa ocalałych będziemy starali się przeżyć wojenne piekło w zrujnowanym domu, a naszym celem będzie przeżycie do momentu zakończenia konfliktu zbrojnego szalejącego wokół nas. Jednak samo przeżycie nie jest wystarczające: podczas gry trzeba będzie podjąć wiele decyzji, niektóre będą wręcz niemożliwe do podjęcia, które później mogą przynieść konsekwencje. Naszym zadaniem będzie przeżyć w taki sposób, by móc żyć dalej. A to już jest o wiele trudniejsze. W ocenie tego ma służyć system epilogów: każda gra zakończy się swoistym podsumowaniem naszych działań i decyzji.

this war of mine 2

W ciągu dnia będziemy mogli korzystać z względnego bezpieczeństwa, jakie daje nam nasze schronienie, przy okazji dbając o to, by było one wciąż bezpieczne i nadające się do życia. A więc do naszych zadań należeć będzie m.in. usuwanie gruzu, przeszukiwanie pokoi, budowa najróżniejszych rzeczy koniecznych do przeżycia jak narzędzia czy filtry wody, wszelkie naprawy, usprawnienia itd.

Z kolei nocą z jednej strony będziemy musieli chronić swoją miejscówkę przed ewentualnymi najeźdźcami, a z drugiej część z nas będzie musiała udać się do innych lokacji położonych w niebezpiecznych częściach miasta żeby zdobyć cenne dla naszego przeżycia przedmioty.

Najważniejszym elementem gry ma byś system skryptów, o którym nie wiadomo jeszcze nic konkretnego, jednak to właśnie dzięki niemu rozgrywka ma być za każdym razem unikalna, pełna emocji i ciężkich wyborów.

Na razie to tyle. Twórcy postawili przed sobą bardzo ambitne zadanie, a kolejne zapowiedzi brzmią bardzo interesująco. Jeśli uda się je spełnić chociaż w połowie, to zapowiada nam się bardzo ciekawy tytuł w 2016 roku!