Gram na Planszy

Znalezione na Kickstarterze: Dark Souls

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Dark Souls to gra komputerowa, która doczekała się już trzech części. Inna niż wszystkie, trudna i ucząca pokory, wkrótce trafi również na nasze stoły. Wydawnictwo Steamforged Games Ltd ruszyło z kampanią na Kickstarterze mającą na celu wydanie gry planszowej opartej na Dark Souls. Firma potrzebowała 50 tysięcy funtów. Sumę tę uzbierała w dosłownie 3 minuty!

Minęła niewiele ponad doba, a na koncie jest już ponad 850 tysięcy funtów. A do końca zbiórki pozostało jeszcze 25 dni. Zapowiada się spora liczba odblokowanych stretch goali. Już jest ich kilkadziesiąt (!!!), a liczba ta rośnie tak szybko, że twórcy nie nadążają ogłaszać nowych zanim te zostaną osiągnięte. Popularność planszówki mającej swoje korzenie w elektronicznej rozgrywce po raz kolejny pokazała, że graczem jest się zawsze, niezależnie czy w ręku trzymamy pada, czy kostki :)

dark souls plansza

Planszowa wersja Dark Souls ma garściami czerpać ze swojego elektronicznego pierwowzoru. 1 do 4 graczy będzie mogło eksplorować ciemne podziemia pełne potworów, skarbów i śmiertelnie niebezpiecznych bossów. Karty, znaczniki i szczegółowe figurki to cechy charakterystyczne dla przygodowych gier planszowych, nie zabraknie więc ich w Dark Souls.

Do dyspozycji graczy oddani zostaną bohaterowie znani fanom serii. Różne poziomy trudności rozgrywki mają sprawić, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze nie będą się nudzić. Walki mają nagradzać strategiczne myślenie, a nie „walenie w klawiaturę” :) Gracze muszą poznać zachowanie konkretnych przeciwników, żeby móc efektywnie z nimi walczyć. Pojedynki z bossami będą ukoronowaniem tej mechaniki:

YouTube Preview Image

Żeby wszystkim uprościć decyzję o kupnie, twórcy postanowili udostępnić jedynie jeden poziom wsparcia. Za 80 funtów (plus koszty wysyłki) dostaniecie grę oraz wszystkie odblokowane progi. Już teraz ich ilość powala, a do końca zbiórki zbierze się ich z pewnością dużo, dużo więcej.

Więcej informacji, jak i możliwość zarezerwowania swojej kopii, znajdziecie na KICKSTARTERZE.

dark souls zawartość