Gram na Planszy

Zbiórka na Impuls Carla Chudyka właśnie ruszyła na wspieram.to!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Carl Chudyk to niezwykle ceniony przez graczy autor nietuzinkowych karcianek. To on stoi za Na chwałę Rzymu (Glory to Rome), Innowacjami i Red7. Impuls to wciąż mniej popularny z jego tytułów, który powstał w 2014 roku. Wydawnictwo Czacha Games postanowiło przedstawić ten tytuł polskim graczom i moim zdaniem była to doskonała decyzja!

Uwielbiam Chudyka i jego wyżej wymienione gry. Również zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz zdecydowano się na sięgnięcie po Impuls. Recenzję opublikujemy niedługo, ale już teraz mogę wam zdradzić, że jest to karcianka zdecydowanie warta waszej uwagi.

promo 3

Ponownie wykorzystamy karty na kilka sposobów.

Ponownie dostajemy kilka możliwości punktowania.

Ponownie losowość będzie widoczna, ale zapanowanie nad nią jest tym, co w grach Chudyka osobiście uwielbiam.

Jednak będzie to zupełnie inna gra niż Innowacje czy Na chwałę Rzymu. I to nie tylko dlatego, że akcja dziać będzie się w kosmosie, a do naszej dyspozycji dostaniemy plastikowe figurki rakiet. Impuls to pełna strategii i decyzji karcianka, w której od 2 do 6 graczy będzie mogło sobie cały czas przeszkadzać, a gra toczyć się będzie do momentu, aż któryś z nich nie zdobędzie 20 punktów. Całą rozgrywkę jesteśmy pod presją czasu i rywali i tylko odpowiednie decyzje podejmowane na bazie aktualnej sytuacji na planszy i naszych kart na ręku mogą zapewnić nam zwycięstwo.

promo 5

Polska wersja językowa będzie miała zupełnie inny, tysiące razy lepszy projekt graficzny niż oryginalne wydanie. Będąca fanowskim dziełem grafika jest piękna i dopiero ona w pełni nadaje się do tak przyjemnej gry jaką jest Impuls.

Zbiórkę na wspieram.to znajdziecie W TYM MIEJSCU. Kampania dopiero ruszyła i potrwa do 10 czerwca, ale już teraz warto zarezerwować swój egzemplarz. Do środy 11 maja możecie kupić ją w promocyjnej cenie 69 zł, co moim zdaniem jest świetną okazją. Ta gra naprawdę zasługuje na to, by pojawić się w tak pięknej szacie graficznej w polskim języku. Wkrótce recenzja, w której postaram się to wam udowodnić ;)