Gram na Planszy

Kampania gry Orlean wystartuje już 22 sierpnia!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Niezwykle cieszy nas fakt, że gra Orleans autorstwa Reinera Stockhausena pojawi się w polskiej wersji językowej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Gram na planszy objęło patronat nad tym tytułem! Dzięki wydawnictwu Baldar pojawi się on na platformie wspieram.to już 22 sierpnia. Zachęcamy do wspierania!

Wyobraź sobie średniowieczną Francję zaklętą na planszy, a w niej tętniące życiem miasto Orlean nad Loarą. Czy widzisz handlowe trakty, rzeki, którymi spławia się towar, kupieckie domy i panujący wokół zgiełk? Wszędzie mnisi, kupcy, cieśle i rycerze.

Orlean to wspaniała gra strategiczna w której, przenosząc się do centralnej Francji okresu średniowiecza, będziesz zabiegał o powiększenie swoich wpływów. Wykorzystasz w tym celu wszystkie możliwe sposoby, a pomogą Ci w tym najęci przez Ciebie: farmerzy, naukowcy, budowniczy, kupcy, rycerze i mnisi. Będziesz mnożył swoje bogactwa i wpływy. Rycerze ochronią twoje ekspedycje. Cieśle zbudują domy handlowe. Dzięki mnichom i ich wiedzy dokonasz cudów w nauce, a także wykorzystasz ich do pracy w różnych dziedzinach.

W tej średniowiecznej krainie dróg do zwycięstwa jest tyle, ile traktów i rzek. Ale zwycięzca jest tylko jeden.

Warto wspomnieć, że gra jest na 22. miejscu w rankingu BGG gier strategicznych, 42. miejscu wszystkich gier planszowych, a średnia ocen od graczy to równe 8 na 10. Gra została również nominowana m.in. do nagrody Kennerspiel des Jahres 2015, czyli najlepszej zaawansowanej gry roku w Niemczech.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, ale podczas zbiórki będzie możliwe dokupienie dodatku dla 5 gracza.

Więcej szczegółów będziemy ujawniać wraz ze zbliżającą się kampanią.