Gram na Planszy

Wojownicy Midgardu już na wspieram.to!

Opublikowany:
Przez: Bartek Cieślak

Rozpoczęła się pierwsza w tym roku ofensywa wydawnictwa na portfele graczy. Wczoraj na wspieram.to pojawił się Trajan wydawnictwa Sharp Games, a już dzisiaj za sprawą Czacha Games dołączyli do niego Wojownicy Midgardu.

Wojownicy Midgardu to gra dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy. Opiera się ona w głównej mierze na rozmieszczaniu swoich robotników na planszy w celu wykonywania wybranych akcji i rzucaniu oraz manipulacją kośćmi. Gra tematycznie nawiązuje do świata wikingów i mitycznych monstrów, z którymi Wasi bohaterowie będą się mierzyć. Każdy z graczy wciela się rolę przywódcy jednego z klanów wikingów. Musi bronić osady przed zagrażającymi jej ogromnymi Trollami, nieumarłymi Draugrami i bestiami z legend nordyckich. Pokonując potwory gracze zdobywają chwałę i przychylność Bogów. Po zakończeniu rozgrywki gracz posiadający najwięcej punktów chwały zostaje nowym Jarlem – wodzem wszystkich klanów, Czempionem Midgardu!
Wewnątrz pudełka znajdziecie sporych rozmiarów planszę, na której prowadzona jest rozgrywka. Jest też sporo kart potworów różnej maści: Trolle, Draugry, Smoki i inne. Będziecie mogli również wykuwać runy oraz wypełniać różne przepowiednie, których działanie opisane zostało na odpowiednich kartach. Każdy bohater posiada swoją własną kartę z unikalną umiejętnością. Prócz tego w pudełku znajdziecie również mnóstwo żetonów, drewnianych znaczników żywności i drewna, znaczniki graczy oraz grube kafelki statków do podróżowania w odległe miejsca. Są też kostki, a w zasadzie cała ich masa – reprezentują one wojowników i są podzielone na trzy kolory: biały (fechmistrz), czerwony (włócznik) i czarny (topornik). Ilość elementów gry robi spore wrażenie, a ich wykonanie stoi na najwyższym poziomie.
I jeszcze jedna ważna rzecz – nowość na wspieram.to
Począwszy od tej kampanii, we wszystkich kolejnych wprowadzamy zupełną nowość stworzoną wraz z portalem wspieram.to jako standard – umieszczanie Celów Tylko Na Wspieram.to – tylko dla wspierających. Podniesie to jakość wydania samej gry bez ingerowania w mechanikę, czy przebieg rozgrywki. Chcemy w ten sposób podziękować Wam za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszych gier.
Do 15 stycznia Wojowników Midgardu możecie kupić na wspieram.to za 130 zł. Sugerowana cena detaliczna to 209 zł, więc warto się spieszyć ;)